Sloop Sandenbrug Cothen

Foto: Sandenbrug in Cothen

Al jaren verkeert de Sandenbrug in Cothen naast de Brandweergarage aan de Kerkdwarsweg in slechte staat. De brug is in het najaar van 2009 afgesloten voor al het verkeer, omdat de veiligheid niet langer gegarandeerd kon worden.

Om de brug weer in een goede en veilige staat te krijgen is een grote renovatie noodzakelijk. Hierbij is de afweging gemaakt: moet deze grote investering nog gedaan worden voor een brug die maar van één kant te bereiken is en geen verbinding meer is tussen beide oevers?

Het College van Burgemeester en Wethouders heeft besloten de brug niet meer te renoveren, maar deze te slopen, omdat de brug zijn eigenlijke functie (verbinding tussen beide oevers) heeft verloren en de hoge kosten voor renovatie en het daarna volgende onderhoud niet gewenst zijn voor een dergelijke brug.

Bij de sloop van de brug worden de pijlers, het brugdek en de leuningen verwijderd. De landhoofden (aansluiting op de oevers) worden ook weggehaald en als deze werkzaamheden klaar zijn worden de oevers hersteld. De sloop van deze brug staat gepland voor de periode oktober 2010.

Met de Historische Kring Cothen wordt binnenkort bekeken of er na de sloop van de brug nog een gedenkplaat of aandenken aan deze historische verbinding geplaatst kan worden aan de zijde van de Kerkdwarsweg. Via de gemeentepagina in de Wijkse Courant zult u hierover nader worden geïnformeerd.

Inmiddels is er door het College vergunning verleend voor een complete verwijdering van deze brug. In de zomer van 2010 zal worden gestart met het uit de openbaarheid onttrekken van deze brug. Omwonenden worden door middel van een huis-aan-huis brief nog persoonlijk geïnformeerd over de geplande werkzaamheden.

Met wie kunt u contact opnemen?

Mocht u nog vragen hebben dan kunt u contact opnemen met Patrick van der Linden, bereikbaar via telefoonnummer 0343-595595 of per email: info@wijkbijduurstede.nl