Direct naar de hoofdinhoud van deze pagina

Luierinzameling in de gemeente Wijk bij Duurstede

20-07-2021

De luierrecyclefabriek ARN heeft meer capaciteit gekregen. Dat is goed nieuws voor onze gemeente en het milieu. Eerst was er alleen nog maar een mogelijkheid om een klein gedeelte van de babyluiers te recyclen en de rest werd verbrand. 

Vanaf augustus, gaat ARN ├ílle babyluiers uit onze gemeente recyclen. Het is heel belangrijk dat de luiers in een doorzichtige (pedaalemmer) zak aangeboden worden. Zo controleert ARN of er daadwerkelijk babyluiers in de zak zitten. Voor goede recycling mag er namelijk geen ander afval in de zak zitten. Gebruikte billendoekjes mogen wel in de luier gevouwen zitten. Biologisch afbreekbare billendoekjes zijn beter te recyclen dan gewone billendoekjes. Het is daarom fijn als u biologisch afbreekbare billendoekjes gebruikt.  

Heeft u kinderen in de luiers en maakt u nog geen gebruik van de gratis luierregeling? 

Bel of mail dan naar de containerservicelijn. Zij maken uw pas geschikt voor de ondergrondse luiercontainers. 

Gebruik doorzichtige zakken