Direct naar de hoofdinhoud van deze pagina

Parkeervergunning aanvragen, verlengen of wijzigen

In de binnenstad, de Krommerijnder en de Blauwe Pannen kunt u alleen parkeren als u in het bezit bent van een parkeervergunning. Woont u een in van deze gebieden of is uw bedrijf hier gevestigd? En heeft u geen eigen parkeergelegenheid? U heeft misschien recht op een parkeervergunning.

Meer informatie over de parkeervergunning en het gebruik hiervan leest u hieronder.

Heeft u bezoek dat wilt parkeren in het vergunninghoudersgebied?

  • U kunt bij ons bezoekerskaarten bestellen voor uw bezoek.
  • Meer informatie over het gebruik van bezoekerskaarten leest u hieronder.

Wat kost het?

  • Een eerste aanvraag van een parkeervergunning kost € 74,75
  • Het jaarlijks vernieuwen van het parkeervergunningsbewijs kost€ 37,35
  • Het wijzigen van een parkeervergunningsbewijs kost € 18,70.
  • Een set van 12 bezoekerskaarten kost € 18,70.

(artikel 9.6 van de actuele tarieventabel)

Wanneer komt u als bewoner in aanmerking voor een parkeervergunning?

  • U staat ingeschreven op een adres in de binnenstad.
  • U bent eigenaar van de auto.
  • Bent u geen eigenaar bent? U heeft dan een werkgeversverklaring nodig.
  • U heeft geen eigen parkeergelegenheid.
  • Heeft u 2 auto's? Op een parkeervergunningsbewijs mogen maximaal 2 kentekens staan. Let op: u ontvangt maar 1 parkeervergunningsbewijs. Er kan dus altijd maar 1 auto tegelijk in het vergunninghoudersgebied geparkeerd staan.
  • U ontvangt binnen 8 weken een besluit op uw aanvraag.

Wanneer komt u als bedrijf in aanmerking voor een parkeervergunning?

  • Uw bedrijf is gevestigd in de binnenstad.
  • U bent eigenaar van de auto.
  • U heeft uw auto nodig voor uw werkzaamheden.
  • U heeft geen andere parkeervergunning, zoals een parkeervergunning voor bewoners.
  • U heeft geen eigen parkeergelegenheid.
  • U ontvangt binnen 8 weken een besluit op uw aanvraag.
  • Is uw bedrijf niet in de binnenstad is gevestigd, maar u werkt daar wel regelmatig? U kunt dan een ontheffing aanvragen.

Hoe vraagt u een parkeervergunning aan?

U vraagt een parkeervergunning aan met een van de formulieren hierboven.

  • U heeft hiervoor uw DigiD of eHerkenning nodig.
  • U betaald direct bij de aanvraag.

Heeft u geen DigiD? Vraag dan uw parkeervergunning aan bij de balie van het Huis van de Gemeente.

  • Neem u kentekenbewijs mee.
  • Neem ook uw geldig identiteitsbewijs mee.
  • U betaald direct bij de aanvraag.

Hoe verlengt u uw parkeervergunning voor het nieuwe jaar?

  • Elk jaar vanaf 15 november staat het speciale aanvraagformulier op onze website.
  • Doet u uw aanvraag voor 15 december? Dan ontvangt u uw nieuwe parkeervergunningsbewijs voor 1 januari.
  • Doet u uw aanvraag na 15 december? Wij kunnen u dan niet beloven dat het vergunningsbewijs op 1 januari bij u binnen is.
  • Doet u de aanvraag niet of te laat? Vanaf 1 februari wordt gecontroleerd of iedereen wel in het bezit is van een nieuw parkeervergunningsbewijs.

Is het kenteken van uw auto gewijzigd?

  • U kunt uw nieuwe parkeervergunningsbewijs alleen aan de balie van het Huis van de Gemeente aanvragen.
  • U maakt hiervoor een afspraak.
  • U neemt uw huidige parkeervergunningsbewijs mee.
  • U neemt uw nieuwe kentekenbewijs mee. Heeft u deze nog niet ontvangen? Neem dan de uitdraai mee waarop het eerste deel van de nieuwe tenaamstellingscode staat.
  • U betaald de wijziging direct aan de balie.
  • U krijgt het nieuwe parkeervergunningsbewijs direct mee.

Welke regels gelden er voor een parkeervergunning?

  • U mag alleen parkeren in het gebied dat aan de voorkant van het vergunningsbewijs staat genoemd.
  • Uw vergunning is alleen geldig in de periode die aan de voorkant van het vergunningsbewijs staat genoemd.
  • Uw vergunning is alleen geldig op de tijden die aan de voorkant van de vergunning staan genoemd.
  • U mag het vergunningsbewijs niet zelf aanvullen, veranderen of kopiëren.
  • U mag het vergunningsbewijs, al dan niet tegen betaling, niet aan derden beschikbaar stellen.
  • Maakt u geen gebruik meer van deze vergunning of u mag er geen gebruik meer van maken? U vergunning komt direct te vervallen. U dient deze direct in te leveren bij de gemeente.
  • Verhuist u naar een adres buiten het vergunninghoudersgebied? U moet de vergunning direct inleveren bij de gemeente.
  • Houdt u zich niet aan één of meer van de hierboven genoemde regels.? U parkeert dan zonder vergunning. U kunt dan een boete krijgen.

Houdt u zich niet aan de regels van de vergunning? De vergunning wordt ingetrokken.

Bent u uw parkeervergunningsbewijs verloren of is deze gestolen?

  • U vraagt aan de balie van het Huis van de Gemeente een nieuw vergunningsbewijs aan.
  • Maak hiervoor telefonisch een afspraak bij het KlantContactCentrum via telefoonnummer: 0343-595595.
  • Neem een geldig identiteitsbewijs mee.
  • U vult aan de balie een verklaring van vermissing is.
  • De kosten betaalt u direct aan de balie.
  • U krijgt direct het nieuwe vergunningsbewijs mee.

Heeft u een bezoekerskaart (dagkaart) voor uw bezoek nodig?

  • Woont u in het vergunninghoudersgebied of is uw bedrijf hier gevestigd dan kunt u bezoekerskaarten aanvragen.
  • U kunt de kaarten aanvragen bij de balie van het Huis van de Gemeente.
  • U maakt hiervoor een afspraak.
  • Een set bestaat uit 12 bezoekerskaarten.
  • U krijgt ze direct mee.
  • Als bewoner kunt u de bezoekerskaarten ook digitaal aanvragen.
  • Ook als bedrijf kunt u de bezoekerskaarten digitaal aanvragen.
  • Vraagt u de bezoekerskaarten digitaal aan? De kaarten ontvangt u via de post.

Een bezoekerskaart is uitsluitend geldig:

  • Voor het parkeren van een motorvoertuig waarvan het kenteken aan de voorkant van de kaart staat genoemd.
  • Op de dag die aan de voorkant van de kaart staat genoemd.
  • Van maandag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot 18.00 uur. De kaart is dus niet geldig in het weekend en op andere tijden.
  • Als de kaart zich zichtbaar en leesbaar achter de voorruit van het geparkeerde voertuig zit.
  • Als de kaart juist, volledig en met niet-uitwisbare inkt is ingevuld.

Houdt u zich niet aan éën of meer van de hierboven vermelde eisen?

  • Uw bezoek parkeert dan zonder bezoekerskaart en kan boete krijgen.


Heeft u de bezoekerskaart verkeerd ingevuld?

  • De kaart is niet meer geldig en kunt u niet meer gebruiken. Het is niet mogelijk om de kaart bij ons om te wisselen.


Bent u het niet eens met ons besluit?

  • U kunt binnen 6 weken bezwaar maken.
  • Bent u het daarna niet eens met de uitspraak op het bezwaarschrift? Teken dan beroep aan bij de rechtbank.

Waar vindt u meer informatie?