Bewijs van in leven zijn (attestatie de vita)

Vraagt uw pensioenfonds of een andere uitkerende instantie om een bewijs dat u in leven bent?

  • U kunt het Bewijs van in leven zijn digitaal aanvragen.
  • Of u maakt een afspraak voor aan de balie van het Huis van de Gemeente.
  • Het Bewijs van in leven zijn is alleen voor het gebruik in Nederland. 

Vraagt een buitenlandse instantie om een bewijs dat u in leven bent?

  • U vraagt dan een Attestatie de vita aan bij de balie van het Huis van de Gemeente.
  • Maak hier voor een afspraak.
Bewijs van leven zijn aanvragen Een afspraak maken
Scroll de tabel om meer te zien
Wat is het verschil tussen een Bewijs van in leven zijn en een Attestatie de vita?
Een Bewijs van in leven zijn Een Attestatie de vita
is een uittreksel uit de Basisregistratie Personen is een uittreksel uit de burgerlijke stand
is bestemd voor een instantie in Nederland is bestemd voor een instantie in het buitenland
is een uittreksel alleen in het Nederlands is een uittreksel in meerdere talen
wordt afgegeven door een medewerker van team Dienstverlening wordt afgegeven door de ambtenaar van de burgerlijk stand
kunt u ook digitaal aanvragen vraagt u persoonlijk aan bij de balie van de gemeente.

Voor de aanvraag heeft u nodig:

  • een geldig identiteitsbewijs.
  • eventueel een brief van uw pensioenfonds waarin staat dat u een Bewijs van in leven zijn of een Attestatie de vita nodig heeft.

Bent u Nederlander, maar woont u in het buiten-land en heeft u een Bewijs van in leven zijn nodig?

  • Dan kunt u een "bewijs van leven zijn" aanvragen als u tijdelijk in Nederland bent.
  • U vraagt het "bewijs van in leven zijn" aan bij de gemeente waar u dan verblijft.
Scroll de tabel om meer te zien
Wat zijn de kosten?  
Attestatie de vita (uittreksel burgerlijke stand) € 14,-
Bewijs van in leven zijn (uittreksel BRP) € 10,05
U betaalt aan de balie en krijgt het uittreksel meteen mee.

Het uittreksel is gratis als uw pensioenfonds het nodig heeft op grond van art. 93 van de Pensioenwet. Uw pensioenfonds vraagt u dat in een brief. Laat de gemeente die brief zien wanneer u het uittreksel aanvraagt.

Heeft u geen brief dan betaalt u de kosten voor een uittreksel BRP.